My world of fantasy...

The guardians of time

Nadalo mi to, abych se s vámi nepodělila o tohle video.
Je to podle trilogie Strážci času. Nevím, jestli ji někdo z vás četl, ale vřele doporučuji. Přiznávám se, já jsem měla doma první díl - Vyvolený - víc  jak rok a nějak jsem nepociťovala potřebu koupit si další dva. Ale před dvěma týdny jsem tu knížku zase vzala do ruky a opět si ji přečetla a nejednou jsem prostě ty další dva díly mít musela. A rozhodně těch peněz, co jsem za to utratila, nelituji. Druhý díl - Temnota - je krásný, ale mě se nejvíc líbil třetí - Klíč. Od toho jsem nemohla prostě vstát a nechat ho rozečtený. Navíc konec je nádherný, pro mě sice byl smutný, ale mohla jsem to čekat.
Jinak na knížkách se mi líbí, že jsou psané v ich-formě a pokaždé z pohledu dvou postav. V každé knize je navíc nahlíženo na příběh z pohledu jiné postavy, což tomu dodává něco zvláštního. V první knize můžete jednu postavu vnímat úplně jinak než v té další, kdy to vypráví ona a vy najednou pochopíte, proč udělala to a ono...

Ještě sem přidám obrázek první knížky:

Koho z nás neláká možnost změnit minulost nebo ovlivnit budoucnost?  Právě o to jde v trilogii Strážci času. Vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízí vše, co očekáváme od napínavého románu: mladé sympatické hrdiny (Ethan a jeho kamarádka Isabela), zápletku (zápas mezi Strážci času a Řádem chaosu) i záhadu (identita Ethanových spolubojovníků, strážců času, zůstává jemu i nám skryta). Smyslu celého příběhu se čtenář dopátrá postupně, o to více je však vtažen do dramaticky se odvíjejícího děje, od nějž se jen stěží dokáže odtrhnout.


A tady je to slibovaný video:
http://www.youtube.com/watch?v=uQvtlUPWHwo
22.07.2008 16:05:17
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one