My world of fantasy...

Jak už si mnoho lidí stačilo všimnout, mám v plánu vkládat sem novou povídku. Jedná se o příběh, na kterém jsem pracovala přibližně tři-čtyři měsíce, respektive od maturity do půlky srpna. Od té doby ležel u mě v notebooku a vědělo o něm jen velmi málo lidí, ani ne deset. Hlavně teda lidi, kterých se příběh týkal. Ale jak už mi bylo od začátku neustále opakováno, prý je škoda nechat to „ležet v šuplíku“. A tak se tu zásluhou hlavně tří lidí objevuje.

A o co se jedná? Tentokrát opouštím tradiční HP svět a vrhám se na něco krapet jiného. Ve svém příběhu se snažím skloubit tři, nebo spíše čtyři roviny. Hodně z vás ví, že velmi ráda přesouvám lidi do jiných světů. A tady se jedná o svět Harryho Pottera, svět Twilight a svět Dračích jezdců (alias Eragon atd.). A samozřejmě svět náš.

Abych osvětlila příčinu vzniku tohoto díla – nápad vznikl za velice kuriózních podmínek – při semináři z fyziky, kdy jsem se místo učení na maturitu zabývala blbostmi (jak jinak). A nakonec z toho vyšlo toto. Příběh, ve kterém vystupují reálné postavy, které mají pouze změněná jména. Jedné se o lidi z mého nejbližšího okolí, které jsem zasadila do děje a kolem kterých se toto všechno motá. Snažila jsem se zachovat jejich charakter, odhadnout, jak by v dané chvíli reagovali, a mám pocit, že se mi to i celkem povedlo. Občas jsem sice někde uklouzla, ale ve výsledku jsem s tím spokojená. Kdo je kdo se dozvíte hned v dalším článku, který vložím pro přehlednost, abyste se v těch šesti hlavních postavách zorientovali.

A ještě – jak už jsem zmínila, většina děje se odehrává ve třech světech – tedy ve třech rovinách – a převážná většina kapitol má tedy tři různé části. Snad se v tom nějak zorientujete. J

Jinak doufám, že se vám to bude líbit. A upozorňuju, že čekám komentáře :-D Pokud možno hodně komentářů.

Na závěr bych ještě dodala, že není potřeba číst Eragona a jeho další pokračování. Příběh v této rovině je úmyslně psán tak, aby to pochopil i nezasvěcený (resp. původně to bylo kvůli Abigail). Svět HP všichni, předpokládám, dobře znáte. A co se týče Twilight, tam by bylo fajn znát aspoň tři díly, možná i ten čtvrtý, ze kterého hodně vycházím... Ale řekla bych, že to půjde číst i bez toho. Sama to moc posoudit nedokážu, když jsem většinu těchto knížek přečetla několikrát.

A ještě – co se týká vkládání kapitol – viděla bych to následovně –cca jedna kapitolka, max. dvě týdně. Sice už mám příběh napsaný, ale kdybych to vložila najednou, na co byste se těšili? A navíc tak díky tomu budu moct kapitoly úplně opravit a vymazat i ty poslední nepřesnosti, chyby a překlepy.

Toť je teda asi vše, co jsem vám chtěla sdělit.

Těším se na vaše reakce.

Kaitlin

 

pokračování: Postavy

12.10.2009 11:09:46
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one