My world of fantasy...
Druhý den ráno se všechny tři holky probudily překvapivě brzo. Byly dost zvědavé, jestli se klukům podaří ze sebe jejich veledílo dostat. U snídaně už nedočkavě oba chlapce vyhlížely. Po deseti minutách čekání dorazil do Velké síně Remus s Petrem a sedli si k nim.

"Kde máte zbytek?" zeptala se zdánlivě bez zájmu Karolína, ale ve skutečnosti byla dost napnutá, jak budou vypadat.

"Ále, jen měli nějaké menší problémy," odvětil Remus. Moc dobře věděl, kdo má tohle na svědomí. Bylo to víc než jasné. "Ale povedlo se vám to," pousmál se.

"Dík," uculila se Ginn, "taky co nám to dalo práce."

O pár minut později do Velké síně dorazili i Sirius a James. Vzápětí celá síň vybouchla smíchy. Holky se smály tak, až málem spadly na podlahu. Tak tohle se jim fakt povedlo. Kluci totiž měli obarvené vlasy na nádherné barvy. Sirius se svou brčálově zelenou vypadal opravdu jako vodník a Jamesovi křiklavě růžová vážně slušela, vypadal v tom moc roztomile. Dívky jen litovaly, že se klukům povedlo ze sebe dostat rtěnku a podobné věci, kterými je v noci napatlaly. Tak jim to mohlo slušet. Ale alespoň, že ta barva vydržela.

Oba kluci okamžitě zamířili ke Karolíně a jejím kamarádkám.

"Co to má znamenat Greenová," křikl na ní naštvaně Sirius.

Celá Velká síň utichla, všichni byli zvědaví co přijde dál. Karolína věděla, že nemá cenu to zatloukat.

"Víš," začala a zeširoka se na Siriuse usmála, "mě ta černá připadala taková obyčejná na někoho jako jseš ty. Takhle vypadáš mnohem víc…" na chvíli se odmlčela, "jako vodník."

Všichni se opět dali do smíchu.

"Koukej to z nás sundat," ječel teď i James.

"No to víš že jo," přidala se i Lily, "a za chvíli nám na hlavě přistane další drn. Jen se pěkně snažte sami pánové."

James i Sirius se dál tvářili naštvaně, ale pochopili, že ty dvě jim nic neřeknou. Naštvaně se teda posadili ke stolu a na všechny kolem sebe se mračili ostošest. Byli na ty dvě pořádně naštvaní. To, že v tom jede i Ginny však nevěděli.

Na přeměňování si Remus raději sednul k Ginny, protože jeho dva kamarádi byli stále hrozně naštvaní a na každého byli protivní. Remus tušil, že to ti dva nenechají jen tak a oběma dívkám se za tohle pomstí.

"Ginny," naklonil se ke své sousedce, "měla bys radši své kamarádky varovat, ať si na ty dva dají pozor. Jsem si jistý, že jim něco vyvedou."

"No tak to jsem ráda, že neví, že v tom jedu taky," odpověděla šeptem Ginn.

"To teda máš," souhlasil Remus. "Budu se je snažit uklidnit, ale nic nezaručuju. Takovýto ponížení si nenechaj líbit."

"A drn na hlavě není ponižující," dodala dívka.

"Je, ale vysvětli to těm dvěma."

Poté už oba raději ztichli a dávali pozor na to, co jim profesorka McGonagallová vykládá o neverbálních kouzlech.

"Jo holky," ozvala se Ginny o přestávce, "mám vám vyřídit od Remuse, ať si na ty dva dáte raději pozor. Prej to tak jen nenechají."

"Chtějí válku, maj jí mít," prohlásila Karolína a Lily přikývla.

"No tak si jen dejte pozor, doufám, že vám teď neskončí na hlavě něco jinýho,"

"Neboj, my to zvládneme."

S tímto všechny tři dívky odešly na bylinkářství, kde jim na hlavě kupodivu nic neskončilo. Vlastně jim kluci nevyvedli celý den nic, což holky pěkně překvapilo.

Druhý den se už oba dva objevili bez barevných hlav a s velmi dobrou náladou, čemuž se všechny tři holky dost divily. Později odpoledne se také ukázalo proč. Když se Lily a Karolína večer vracely zpět na kolej jakousi osamocenou chodbou, najednou se jim za zády ozvalo dvojité petrifikus totalus a obě dívky se svezly na zem. Vzápětí jim kluci sebrali všechny věci, včetně hůlek, až na sobě měli jen triko a sukni a po zrušení kouzla na ně seslali tarantallegra a nohy obou dívek začaly zběsile stepovat. Potom zdrhli. Holkám trvalo dvě hodiny, než se takhle dostaly zpět na kolej, kde potom vyhlásily oběma klukům válku.

 

<< 7. kapitola <<                                       >> 9. kapitola >>

10.07.2007 20:35:32
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one