My world of fantasy...

7. KAPITOLA - PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Ráno se Ginny probudila docela brzy. Když si všimla, že ostatní dívky ještě spí, potichu se oblékla a provedla svojí obvyklou ranní hygienu a vydala se dolů do společenské místnosti, kde doufala, že už bude někdo, s kým by si mohla povídat. K jejímu překvapení tam již opravdu seděl jeden chlapec a nebyl to nikdo jiný než Remus Lupin, se kterým se seznámila včera večer. Zeptala se, jestli si může přisednout a za chvíli se spolu už vesele vybavovali. Ginny byla ráda, že zde narazila právě na něj. Remus byl přesně takový, jakého si ho pamatovala ze své doby, jen byl o mnoho let mladší. Byl to veselý kluk, který ale na rozdíl od jeho kamarádů používal mozek dřív než jednal, což u nich platilo úplně obráceně. Mladá Weasleyová, nyní již Brownová, se s ním bavila asi půl hodiny, než se dolů začali trousit první studenti, kteří se chystali na snídani. Dívka se tázavě podívala na Remuse a za pár minut už oba vcházeli do Velké síně.

Nahoře v ložnici se mezitím probudila i Karolína. Mrkla koutkem oka na budík stojící na nočním stolku a usoudila, že je pravý čas na to vstát. Rozhlédla se po ložnici a zjistila, že všechny holky až na Ginny, která tu už nebyla, ještě spí.

"No co," pomyslela si, "asi už šla na snídani. Ani se jí nedivím, mám taky docela hlad."

Ale protože se jí nechtělo jít samotné, rozhodla se, že probudí i Lily. Nějakou dobu jí to sice trvalo, než jí dostala z postele, ale po nějaké době už obě scházely do společenské místnosti, odkud se vydaly do Velké síně.

Když tam obě dorazily, zjistily, že je zde už tak čtvrtina žáků, mezi nimi i Ginny, která se zrovna bavila s Remusem. Obě dvě okamžitě zamířily přímo k nim, pozdravily a daly se do snídaně. Během čtvrt hodiny se zde už shromáždila téměř celá škola včetně profesorů, kteří zrovna rozdávali svým žákům rozvrhy. Profesorka McGonagallová po chvíli přišla i k holkám a Remusovi a dala jim všem rozvrhy, včetně těch pro Blacka, Pottera a Pettigrewa, které si vzal Remus. Karolína a Ginny se podívaly na své rozvrhy, které byly navlas stejné, poněvadž si holky vybraly stejné předměty.

Když se Ginny koukla na Lilyin rozvrh, zjistila, že má úplně stejný rozvrh jak ony dvě. Remus na tom byl úplně stejně. Zato Blackovi a Potterovi v rozvrhu úplně chybělo věštění z čísel a starodávné runy, zato zde přebývalo jasnovidectví. U Pettigrewa chybělo jak věštění z čísel, tak i runy spolu s přeměňováním a lektvary. Zato zde ještě bylo jasnovidectví, stejně jako u Jamese se Siriusem.

"No co bych od té krysy taky mohla čekat," pomyslela si škodolibě Ginny.

O pár minut později dorazil taky Potter s Blackem a Pettigrewem a když zahlédli Remuse a holky, k nelibosti Lily a Karolíny, která měla Blacka ještě ze včerejška dost, se vydali přímo k nim.

"Čau Evansová," ozval se okamžitě James a Karolína jen prohodila oči v sloup, což ovšem neuniklo Siriusovi.

"Ale, nemusíš být hned tak nadšená, že nás vidíš, Greenová," okomentoval to.

"No jo, skáču vyloženě radostí, že vás zase vidím," falešně se usmála Karolína.

Kluci se dlouho nerozmýšleli a posadili se. James vedle Lily a Sirius vedle Karolíny, zatímco Pettigrew se posadil naproti nim k Remusovi, který se společně s Ginny bavil výrazem dívek naproti nim.

"Jo tady máte rozvrhy," vzpomněl si Remus a podal je klukům, kteří se do nich okamžitě podívali.

"Takže hned první hodinu máme bylinkářství," prohlásil Black a mrknul po Potterovi a oběma se na obličeji objevil škodolibý úsměv. Remus si jen povzdechl. Tušil, že jeho dva přátelé zas kujou nějakou čertovinu.

Protože už bylo celkem pozdě, došli si všichni nahoru do věže pro učebnice na dnešní den a za dvacet minut celá nebelvírská třída spolu s Mrzimorem, se kterým měli bylinkářství, čekala před skleníky, než se dostavila profesorka Sproutová. Po jejím příchodu se všichni nahrnuli do skleníku číslo tři, ve kterém pro dnešek pracovali.

"Takže třído," začala jejich profesorka , "pro dnešek se budeme zabývat škrtidubem, ze kterého budeme získávat ty zelené tobolky. Ty potom vymačkáte do připravených misek, které vidíte na stolech. Jak jste si už jistě všimli, škrtidub má mnoho nebezpečných trnů a proto si nasadíte tyto ochranné rukavice z dračí kůže. Ke každému stolku tři lidi a dejte se do práce," zavelela.

Karolína, Lily a Ginny se přesunuly k jednomu ze stolků a chystaly se začít, když najednou Karolíně na hlavě přistál celý drn hlíny. Naštvaně se otočila a uviděla Pottera s Blackem, jak se u stolku za nimi svíjejí smíchy. Vrhla po nich pohled, za který by se nemusela stydět ani bohyně hněvu a naštvaně se pustila do práce.

"To jim jen tak neprojde, pitomcům jednim," drtila mezi zuby, zatímco dostávala tobolku z trnité rostliny. Netrvalo dlouho a k triu přiletěl další drn hlíny, který tentokrát skončil na hlavě Lily. Ta se ani nenamáhala otočit a rovnou začala polohlasem mlít všechny různé kletby, adresované na ty dva. Karolína se k ní naklonila a šeptem promluvila:

"Tak to jim opravdu jen tak neprojde."

"Tak to teda ne. Však oni ještě uvidí, čeho jsme schopny," dodala Lily a mrkla na holky. Za chvíli už všechny tři začaly na kluky vymýšlet pomstu.

Když o necelé dvě hodiny odcházely ze skleníků na věštění z čísel, stále ještě neměly na kluky nic vymyšleného. Chtěly něco originálního, ale nic je nenapadalo. Samotná hodina věštění byla celkem zajímavá a jelikož seděly spolu s Remusem, který sem jako jediný z kluků chodil, užily si i docela legrace. Po obědě se holky vydaly na formule. Potter a Black celou hodinu házeli na holky provokativní úsměvy a odměnou jim za to byly naštvané obličeje obou děvčat. Když se později odpoledne vrátily na pokoj, všechny tři padly na postele.

"Teda," prolomila ticho Karolína, "ti dva mě teda dneska pěkně vytočili. Nejraději bych je za to vlastnoručně uškrtila."

"Tak to jsme dvě," zívla Lily. "Zabít je i málo."

"Víš co by se mi hodilo?" otočila se Karolína na Ginny. "Nějaká pěkná barva na vlasy, nejlépe křiklavě růžová a kosmetická taštička s vodou nesmývatelnými věcmi," snila Karolína.

Obě zbývající děvčata se na ní otočila a Ginny se zrovna chystala něco říct, když se v jejich pokoji najednou stříbřitě zablesklo a na Karolínině posteli se objevil dopis. Ta ho popadla a začala číst. Na její tváři se objevil úsměv. Pak podala dopis Ginny.


Vím, že ti tam asi chybí mnoho věcí na které si byla zvyklá. Abych napravila svojí chybu, stačí abys teď pomyslela na věci, které bys tam ráda měla a ony se ti objeví na posteli. Věřím, že této nabídky využiješ a ony věci ti zpříjemní tamní pobyt.

NEZAPOMĚŇ VŠAK NA SVŮJ ÚKOL.

Ty víš kdo

"Páni," ozvala se Gin, "to je skvělé."

"Jo to jo," zakřenila se Karolína a na zamyslela se.

V příštím okamžiku se jí na posteli objevila hromada věcí. Knížky, penál, různé sešity a notýsky, deník, také její oblíbené plakáty, spoustu plyšáků, které většinou dostala od svých kamarádů nebo rodiny, fotoalbum, hromada jejího oblíbeného oblečení a také kosmetická taštička. Karolína se jen spokojeně usmívala, Ginny se divila kolik si toho její kamarádka naporoučela a Lily na to všechno jen nechápavě hleděla. Když si Ginny a Karolína všimly jejího výrazu, vyměnily si zaražený pohled. Úplně zapomněly, že Lily to vlastně neví. Pohledem se domluvily, že je na čase jí to všechno říct. Za ty dva dny se z nich staly skvělé kamarádky a ony před ní nechtěly mít žádné tajemství. O chvíli později už všechny tři seděly na Lilyiný posteli a holky vyprávěly Lily celou pravdu. Zpočátku tomu sice moc nevěřila, ale věděla, že by jí holky jen tak nelhaly. Karolíně i Ginny se ulevilo, když své kamarádce vše řekly. Ginny sice vynechala mnoho věcí, protože věděla, že by nebylo moudré je prozradit, ale to Lil pochopila.

Po nějaké době se všechny tři dívky prohrabovaly věcmi na Karolínině posteli. Do oka jim padla kosmetická taštička, ve které se k jejich údivu kromě různých líčidel také nacházely barevná tužidla a spreje. Teď už holky moc dobře věděly, co klukům vyvedou. Potom si Karolína většinu věcí z postele uklidila, až na plakáty, které už vysely na zdi, plyšáčky, které si vyskládala na posteli a fotoalbum, ve kterém si zrovna všechny prohlíželi různé fotky.

Kolem dvanáctý, kdy už jejich dvě spolubydlící dávno spaly, ještě dopilovávaly svůj plán a ve dvě v noci spustily svůj plán. Všechny tři se potichu vydaly do klučičího pokoje, kde obě jejich oběti pro jistotu ještě kouzlem uspaly, aby se neprobudily a pustily se do práce. Když to dodělaly, spokojeně se vydaly do svých pokojů, kde okamžitě zalezly do svých postelí a těšily se na příští den.

 

<< 6. kapitola <<      >> rozvrh hodin <<     >> 8. kapitola >>

10.07.2007 20:30:39
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one