My world of fantasy...
Když kočáry konečně dojely ke hradu a všichni studenti z nich vylezli, všechny tři dívky se společně vydaly do Velké síně, kde si zabraly tři místa u Nebelvírského stolu. Ginny s Karolínou si sedly vedle sebe, zatímco Lily se posadila naproti nim. Do Velké síně mezitím dorazil i zbytek studentů, kteří se usadili a spolu s ostatními čekali na příchod nových studentů.

"Čau Evansová," ozvalo se Karolíně a Ginny za zády. Obě dívky se otočily a spatřily vysokého tmavovlasého chlapce s brýlemi, který se zrovna šklebil na Lily. Na Lilyininý tváři se objevil otrávený výraz.

"Už je to tu zas," pomyslela si Lily nadšeně.

"Jak sis užila prázdniny?" nenechal se ten kluk odradit.

"Hele odprejskni Pottere, nemám na tebe náladu," odsekla Lily a očekávala, že Potter odejde.

"Nemusíš na mě být hned tak milá," pokračoval Potter dál a v klidu se posadil vedle Karolíny spolu s dalším klukem, takovým menším podsaditým. K Lily se mezitím posadili další dva kluci. První z nich byl vysoký a černovlasý a druhý byl chlapec se světle hnědými vlasy a bystrýma očima.

"Hele Evansová," ozval se ten černovlasý, " ses ani nepochlubila, že máš nový kamarádky."

"No to víš," prohodila oči v sloup Lily, "zrovna tobě se budu svěřovat, Blacku."

To ho ani v nejmenším nerozhodilo a zběžně si Karolínu s Ginny prohlédl. "Já jsem Sirius Black," představil se onen kluk, "tohle je Remus Lupin," ukázal na chlapce vedle sebe, "James Potter," to byl ten vedle Karolíny, "a Petr Pettigrew," kluk vedle Pottera.

Tentokrát se představování ujala Ginny:

"Já jsem Ginny Brownová a tohle je Karolína Greenová," ukázala na svojí kamarádku.

"Blahopřeji," ozvala se Lily, "právě jste se seznámily s největšími otravami na škole. Promiň Remusi," otočila se na hnědovlasého kluka vedle Blacka, "tebe jsem nemyslela."

"V čem jsme tak špatní, Evansová?" nenechal to bez poznámky James.

"Víš co, Pottere, drž radši klapačku," usadila ho Lily, která ho měla právě tak dost.

Sirius, Remus a Petr mezitím pozorovali Velkou síň a tvářili se, že žádná hádka neprobíhá. Zřejmě již byli na podobné výměny názorů mezi těma dvěma zvyklý. Ginny s Karolínou celou jejich hádku pozorovaly a divily se, jak se ty dva někdy mohli dát dohromady.

James se právě chystal něčím Lily odseknout, ale přerušil ho příchod profesorky McGonagallové a prváků. Byli opravdu maličcí a ve tvářích vyděšený výraz.

"Moc jim to tam nezávidím," pomyslela si Karolína a dál nové žáky pozorovala.

Ti mezitím došli až ke stoličce, na které ležel Moudrý klobouk a tam se na pokyn profesorky zastavili. Na klobouku se v vzápětí objevila trhlina podobná ústům a v další chvíli začal zpívat:


Před dávnými časy

Kdy jsem byl mlád,

Bydlel zde u nás v Bradavicích

Nejeden mocný Mág.


Žili zde totiž největší

Mágové tehdejší doby,

Kterým se tehdy zachtělo

Zřídit Bradavické školy.


První z nich byla Rowena

z Havraspáru původem

Ta byla velmi obdařena

chytrostí a důvtipem.


Za udatné a statečné

Zde Godrik byl.

Každý mu ale přezdíval

Všemocný Nebelvír.


Pak zde byl také Zmijozel,

Však pravým jménem Salazar,

Čistokrevný a lstivý čaroděj

Co s hady mluvit dokázal.


Poslední z nich byla Helga,

Žena laskavá a přátelská

A jejím odvěkým domovem

Byla kotlina Mrzimorská.


Tito čtyři zde založili

Školu naší převelikou

A každý z nich v ní měl

Jednu kolej svou.


V Havraspáru vždy chytří byli,

V Nebelvíru jen stateční,

Zmijozelové lstivý být chtěli

A mrzimorští zas přátelští.


Aby ses také dozvěděl

Kam budeš vlastně patřit,

Nasaď si mne a nechej mě

Tvou vlastní duši spatřit.


Poté co klobouk dozpíval se Velkou síní ozval bouřlivý potlesk. V vzápětí vytáhla profesorka McGonagallová dlouhý pergamen, aby mohla začít vyvolávat jednotlivé žáky.

"Abigailová, Susan."

Z davu vyšla malá copatá dívenka a nejistě se posadila na stoličku. Vzápětí jí přes hlavu přepadl Moudrý klobouk.

"Havraspár," vykřikl klobouk po chvíli.

Celý Havraspárský stůl začal nadšeně tleskat a malá Susan se vydala sednout si ke své nové koleji.

V okamžiku, kdy byl zařazován Daniel Jameson, ucítila na sobě Karolína čísi pohled. Nenápadně se otočila zpět ke stolu a zjistila, že Black si jí zcela nepokrytě prohlíží. Povzdechla si a dál sledovala zařazování. Když byl zařazen i poslední žák, nevydržela to a na Blacka vyjela:

"Baví tě to, celou dobu mě sledovat?"

"A tobě to vadí?" nevinně se usmál Sirius.

"No to teda vadí. A ocenila bych, kdybys toho nechal."

"No a zrovna se mi nechce," provokoval dál Black.

Karolína prohodila oči v sloup a upřela prosící pohled na Lily. Ta pochopila a vzápětí schytal Black pořádnou facku. Ublíženě se na obě dvě podíval:

"To jsem si nezasloužil," stěžoval si.

"Ale jo, zasloužil," usmála se Karolína.

Pak toho museli nechat, jelikož právě povstal ředitel školy ke svému proslovu.

"Vítám v novém školním roce staré i nové studenty. Rád bych mezi námi také přivítal dvě nové studentky, které k nám přestoupily z Ameriky," na chvíli se podíval k Nebelvírskému stolu, stejně jako ostatní studenti. "Také bych mezi námi chtěl přivítat nového učitele obrany proti černé magii, pana profesora Viktora Percha."

Velkou síní se rozezněl uctivý potlesk.

"Dále bych vám chtěl připomenout, že vstup do Temného lesa je zakázán," mrknul Brumbál na Pottera a Blacka. "Jsou sice chvíle ke dlouhým proslovům, ale tahle k nim nepatří. Dobrou chuť," popřál ještě studentům a posadil se.

Na stolech se objevilo jídlo a studenti i profesoři se dali do večeře. Všechny tři dívky si na talíř naložily to, na co měly nejvíc chuť a kluci na tom byli stejně. Celá večeře už probíhala relativně v klidu, až na jednu menší hádku mezi Lily a Jamesem, který na ní celou dobu "nenápadně" zíral a jí to velmi štvalo.

Po večeři se jich všech sedm vydalo do společenské místnosti a vzápětí do ložnic. Ginny a Karolína se seznámily se zbývajícími obyvatelkami jejich pokoje. Sumer Minková byla vysoká štíhlá černovláska a Eileen Cressová byla menší hnědovlásku a povýšeným výrazem. Ginny a Karolíně se moc nezamlouvaly. Připadaly jim jako namyšlené husy, které se starají jen o to, jak vypadají. Chvíli po tom, co se seznámily a připravily se na spaní si zalezly do svých postelí a za chvíli se po místnosti ozývalo jen jejich tiché oddechování.

 

<< 5. kapitola <<                                      >> 7. kapitola >>

10.07.2007 20:28:22
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one