My world of fantasy...
Karolína se vracela zpět domů. Bylo něco po půl druhé a ona se právě vracela z práce. Byla úplně hotová. Tolik lidí jako dneska měli jen málokdy. A obzvlášť, když byla středa. Jeden by si pomyslela, že budou všichni doma, aby mohli jít druhý den do práce vyspalý a místo toho vysedávají v barech a popíjejí své oblíbené nápoje.

Dívka došla domů a chtěla jít do koupelny, když ji vyrušilo zaťukání na okno. Pomalu se otočila a zjistila, že tam sedí Sierra. Překvapilo ji to, sova většinou byla celou noc venku a vracela se až nad ránem. Ale i tak přešla k oknu a pustila ji dovnitř. Sierra vlétla dovnitř a důležitě se posadila na opěradlo židle, přičemž nastavila nožku. Teprve teď si Karolína všimla, že na ní má uvázaný dopis. Odvázala ho tedy a zvědavě otevřela. Hned poznala Jamesův rukopis.

Čau Karolíno,

možná se divíš, že ti píšeme tak najednou, ale věř, že je to docela důležitý. A taky potřebujem vědět, jestli souhlasíš. Domluvili jsme se totiž, že strávíme prázdniny společně. První týden teda někteří z nás musejí jet k rodičům (třeba já nebo Lily s Remusem). To víš, ti by se bez nás neobešli. Ale na další dva týdny vás všechny zvu k sobě, rodiče to už vědí a souhlasí s tím, dokonce se na vás i těší. Další dva týdny plánujeme u Remuse a jeden týden u Lily. A poslední dva týdny, to ještě vůbec nevíme, ale počítáme s tím, že se to nějak vymyslí. Tak jen doufáme, že teda máš čas. A ozvi se co nejdřív.

James, Remus, Sirius, Lily a Ginny.

P.S. Ginny se ptá, jestli s ní na ten první týden počítáš.

Karolína se nad dopisem usmála. Tak tohle bylo naprosto nečekané. Ale příjemné. Už teď se hrozně těšila na společné prázdniny. Konečně zas bude se svými přáteli a určitě si užijí spousty legrace. S kluky to snad ani jinak nešlo. Okamžitě popadla pergamen a nějakou tužku, která ležela na stole a dala se do psaní odpovědi.

Ahoj všichni,

samozřejmě že souhlasím. Ještě aby ne. A už teď se na to všechno strašně těším. A pokud jde o ty zbývající týdny, zvu vás k sobě domů, abych vám to aspoň trochu oplatila, to pohostinství. Jo a Ginn, samozřejmě že s tebou na ten první týden počítám. Ještě aby ne, vždyť jsem ti to přece slíbila, že budeš moct být přes prázdniny u mě. Jo a v pátek na tebe počkám na nástupišti. Chci vás všechny vidět. A už mi neodepisujte, stejnak to nemá cenu.

Vaše Karolína

Sierra sice neochotně, ale nakonec přece převzala dopis a vyletěla zpět do noci. A Karolína se konečně odešla do koupelny, kde se spokojeně uvelebila ve vaně. Byla šťastná. Nádherné prázdniny před ní, kamarádi, co víc si může přát. Jediné, co jí stále trápilo, byl Pán zla. Ale po nekonečně dlouhých úvahách a několika probdělých nocích došla k závěru, že pro tyto prázdniny si ještě mohou dát pohov. Stále je ještě dost brzo na to, aby cokoliv podnikaly. To je čeká až v příštím školním roce a po škole. S trochou štěstí se dostanou i do Fénixova řádu a to by jim vše mohlo usnadnit. Věděli by o všech krocích Voldemorta. Nebylo nač spěchat. Koneckonců, Pán zla ještě naplno nevystoupil, zatím se o něm pouze povídalo.

S tím pocitem Karolína konečně vylezla z vany a zamířila k sobě do pokoje. Bylo tam podivně prázdno. Jako by zde něco chybělo. Od té doby, co se Sirius vrátil zpět do školy se Karolína cítila ještě osamělejší než předtím. Zvykla si na jeho přítomnost, jak každý večer uléhával vedle ní. Bylo zvláštní být opět sama.

Jediný, kdo jí teď dělal společnost, byla Naty, její malá kočička. A najednou si Karolína uvědomila, že přece nemůže jen tak odjet někam na prázdniny bez ní. Co by si tu chudák malá sama počala. Napadlo ji, jestli by si ji nemohla vzít k Jamesovi a později i k Lil a Remusovi. Jinak ji nic nenapadalo. Snad jen...

Okamžitě vylétla z postele a zamířila do kuchyně. Popadla pergamen a začala něco horečně psát. Ale sotva to dopsala, uvědomila si, že tady vlastně nemá Sierru. Nemohla ten dopis doručit. Zklamaně se teda vrátila do postele s tím, že ho odešle hned, jak se sova vrátí.

10.07.2007 22:43:05
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one