My world of fantasy...

36. KAPITOLA - ZCELA NOVÝ ŽIVOT

Bylo půl šesté a Karolína zběsile lítala po bytě. Rychle na sebe vzala džíny a první mikinu co popadla. V rychlosti se ještě namalovala a také se jakž takž učesala. Za čtvrt hodinky totiž měla být v práci a vůbec nestíhala. Zasekla se totiž u televize u nějakého filmu a vůbec nesledovala čas. Teprve před minutou si uvědomila kolik je hodin.

"Naty," křičela teď v kuchyni. "Natálko, pojď sem!"

Pootevřenými dveřmi se okamžitě protáhla malá zrzavá kočička a přiběhla k dívce, která jí teď dávala žrádlo do mističky. Naty byla teprve dvouměsíční kočička, kterou si před nedávnem Karolína pořídila, aby nemusela být v bytě sama. Ze začátku se značně obávala, jak bude vycházet se Sierrou a také to bylo opodstatněné, sova nemohla kočku ani vidět a příšerně na ni žárlila. Ale po několika dnech si na sebe zvykly a dokonce se i skamarádily, z čehož měla Karolína neuvěřitelnou radost. Nerada nechávala zvíře samotné v bytě, byla ráda, když jsou Sierra a Naty spolu, ale dnes to bohužel nevyšlo. Včera večer totiž letěla sova s dopisem a ještě se nevrátila.

Dívka nakrmila kočku a vydala se ven z bytu. Nyní pracovala v jednom z londýnských barů jako servírka, peněz měla sice dost, ale nebavilo ji být pořád doma a také si ty peníze chtěla nějak zasloužit. A tahle práce ji bavila. Díky ní si zde dokonce našla i několik nových přátel a necítila se tak sama. Po pěti minutách rychlé chůze už vcházela do dveří vedoucích k baru, který se honosil názvem La Palma.

"No to je dost že jdeš!" uvítal ji jakýsi muž za barem.

"Promiň Davide, ale dneska nějak nestíhám," omluvila se Karolína a vešla do vchodu pro zaměstnance, kde se převlékla do svého pracovního oblečení , bílé blůzy a černé sukně s názvem podniku. Pak se vrátila zpět k baru, kde již kromě jejího zaměstnavatele Davida McDase byla i její spolupracovnice a kamarádka Janett Peasová.

"Ahoj Cat," pozdravila ji Janett.

"Ahoj ahoj," usmála se na ní Karolína, která už si na svoje nové jméno zvykla.

Úderem šesté, kdy se podnik otevřel, začali dovnitř proudit první hosté. Většina z nich byly známé tváře, které sem chodily každý den a zaměstnanci je už dobře znali, a tak s nimi prohodili i nějaké to slovo. Karolína a Janett se vydaly obsloužit jednotlivé zákazníky.

"Rogere," oslovila Karolína muže za barem, "namíchej mi prosím třikrát Cuba Libre," zadala jejich barmanovi objednávku.

"Jak si přeješ zlato," usmál se na ní Roger a Karolínu mu úsměv oplatila.

Pak opět vyrazila na plac. Roger také patřil k jejím přátelům a docela dobře spolu vycházeli. A nebyli jediní. Když do místnosti vstoupila další parta lidí, okamžitě se s dívkou uvítali a sedli si k jednomu ze stolů. Protože už byli všichni prozatím obslouženi, donesla Karolína něco i jim a na chvíli se u nich posadila.

"Tak co Cat, jak to dneska jde?" otázal se jakýsi hnědovlasý týpek.

"Znáš to, jako vždycky," odvětila a rozhlédla se, kdo všechno všechno dneska přišel. Michael, to byl ten co na ní prve promluvil, pak Veronika, Richard, George, Jane a Nikol. "Kde máte Ewana?" divila se.

"Válí se doma," informovala ji Jane, "prej na něj něco leze."

"Tak to si umím představit," podotkla Karolína a všichni se rozesmáli, Ewan byl totiž každou chvíli s nějakou holkou.

"A hele Catherine," ozval se George, "co děláš v neděli odpoledne? Domlouvali jsme se, že bysme mohli někam zajít."

"No snad bych měla čas. A kam?" zeptala se zvědavě Karolína.

"No přemýšleli jsme o kinu. Tak kdybys chtěla jít s náma.."

"To víš, že jo," utvrdila ho v tom dívka.

"Tak fajn, my se pro tebe teda kolem čtvrtý stavíme," rozhodl. "A asi by ses měla raději věnovat hostům, ne?"

"Ježiš no jo," vyhrkla a spěšně od nich odběhla, aby obsloužila skupinky lidí, kteří se právě usadili.

Zbytek večera se ke svým přátelům už nedostala, byl pátek večer a bar byl narvaný k prasknutí. Když kolem třetí konečně přišla domů, zničeně sebou hodila na pohovku a odmítala cokoliv dělat. Byla úplně vyřízená, celý večer jen lítala od stolu ke stolu a ani na chvíli si neoddechla. Po nějaké době konečně vstala a zamířila do koupelny a pak rovnou do ložnice, kde okamžitě usnula.

Druhý den se probudila kolem jedenáctý , což bylo u ní naprosto normální. Odcourala se do kuchyně, kde si vzala něco k jídlu a teprve pak si všimla, že za oknem sedí Sierra a vyčítavě na ní hledí.

"Promiň Sierro," omluvila se sově, hned jak otevřela okno, "vůbec jsem si tě nevšimla.

Sova se zatvářila o něco méně naštvaně a nastavila ji teda nožku, aby jí předala dopis. Dívka si ho okamžitě vzala. S přáteli z Bradavic si teď pravidelně dopisovala, ale ještě se s nimi od té doby neviděla, a to od jejího odchodu z Bradavic uběhl víc jak měsíc. Již za týden ji čekali ročníkové zkoušky, na které se přes den pečlivě připravovala, zatímco noci trávila v baru.

Zjistila, že obálka obsahuje hned tři dopisy. Od Ginny, Lily a samozřejmě od Siriuse, se kterým si psala ze všech nejvíc. Dopisy od dívek neobsahovali nic důležitého. Co by se taky mohlo za ty čtyři dny, co jí psali naposled, stát. Na Siriusův dopis se těšila mnohem víc. Dopis ale byl hrozně krátký.

Ahoj lásko,

vím, že do zkoušek zbývá už jen týden, ale přesto mě napadlo, jestli bys nechtěla v neděli zajít do Prasinek, teda pokud máš čas. Ozvi se co nejrychleji.

Pa

Tvůj Sirius

Karolína se zarazila. Hrozně ráda by s ním šla, ale na druhou stranu si už domluvila kino s kamarády a rušit se jí to nechtělo, připadalo jí to blbé. Nakonec to vyřešila kompromisem.

Čau Siriusi,

moc ráda s tebou půjdu a hrozně se na tebe těším, ale budu mít čas jen do čtyř hodin, pak už mám bohužel něco jiného. Tak v jednu před třemi košťaty?

Miluji tě

Karolína

S tím odepsala i na ostatní dopisy a poslala s tím Sierru nazpět. Nechtělo se jí sice posílat sovu hned zpět, ale tohle potřebovala nutně odeslat.

Pak si připravila rovnou oběd a odpoledne se učila, než se před šestou opět vydala do práce.

(Catherine, Cat = Karolína - v mudlovském světě, viz kapitola 33)

10.07.2007 22:37:51
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one