My world of fantasy...

28. KAPITOLA - SCHŮZKA V ZAPOVĚZENÉM LESE

Pro všechny bylo velké překvapení, když zjistili, že Potter chodí s Lily Evansovou. Velmi se tomu divili, věčně tyto dva viděli, jak s spolu v jednom kuse hádají, a teď tohle. Ale láska si nevybírá. Karolína se poté, co se s Lily opět skamarádila, přestěhovala zpět do dívčího pokoje. Sirius proti tomu sice trochu protestoval, už si zvyknul, že dívka spává vedle něho, ale nakonec uznal, že je to pece jenom její ložnice a měla by se tam vrátit. Všechny tři holky se spolu opět bavily a vypadalo to, že se všechno zas vrátilo do normálních kolejí.

Ale Karolína věděla, že nevrátilo. Spousta velkých věcí už se rozeběhla, i když si toho téměř nikdo nevšímal. Ale Karolína, která to věděla, si byla vědoma toho, že už se s Ginn budou muset dát do práce. Učinila sice už první krok tím, že promluvila se Severusem, ale to ani zdaleka nestačilo. To ony dvě budou muset nenápadně vykonat mnoho věcí, které ve své době prováděli Harry Potter se svými přáteli a nebo Fénixův řád. A věděla, že to nebude jednoduché. Už jen najít viteály jim určitě dá dost práce. Některé budou muset dokonce zdlouhavě hledat, protože ještě nevěděly, kde jsou.

A Karolína o tom s nikým nemluvila. Dokonce ani Ginny nevěděla o tom rozhovoru se Severusem. A o Červíčkovi, který už zradil. A ani nikomu neřekla, kam se dnes v noci chystá. Byla totiž neděle. Ta neděle, o které mluvil Severus, neděle, kdy měli budoucí Smrtijedi opět sraz, aby se mohli plně připravit na kariéru služebníka Pána zla. Hodlala se dnes jít podívat na jejich sraz, nejen aby si prověřila určité informace, ať už ty, co jí dal Severus nebo co sama viděla ve snu, ale aby se také dozvěděla něco nového, co by jí mohlo jakkoli pomoci. S trochou štěstí si ani nevšimnou, že tam kdy byla. Kdo by si také všiml malé černé kočky ukryté ve tmě. Pochybovala, že by si Malfoy nebo Blacková něčeho takového všimli.

Ale ještě předtím chtěla něco zařídit. Před pár dny Eleanor slíbila, že jí seznámí se Severusem a dnešek se jí pro to zdá jako stvořený. Z jedné strany chtěla udělat dívce radost a splnit svůj slib, a z druhé zabránit tomu, aby Severus nešel na tento ani další Smrtijedské srazy. Jen doufala, že Severusovi padne ta dívka do oka, jí se zdála velice sympatická a milá.

Hned ráno se Karolína vydala do sovince. Sierra k ní okamžitě slétla uvítala dívku jemným klovnutím do ucha. Karolína jí za to pohladila po hřbetě a pak jí na nožku přivázala dopis a pošeptala sově, komu ho má donést. Spokojeně pak odešla ze sovince a zamířila do Velké síně na snídani. Tam ještě zastavila Eleanor a požádala ji, jestli by v pět hodin nemohla přijít do vstupní síně, že by s ní potřebovala o něčem mluvit. Když dívka souhlasila, sedla si Karolína k Nebelvírskému stolu a dala se do snídaně, během které přilétly do síně sovy nesoucí poštu. Koutkem oka zahlédla, jak u Severuse přistává Sierra a předává mu svůj dopis, a pak opět odlétá pryč.

Ve třičtvrtě na pět se vypařila z Nebelvírské místnosti tak, aby si toho nikdo nevšiml, hlavně její přátelé a Sirius. Věděla, že kdyby ji se Severusem viděli, moc by je to nepotěšilo, ale co se dá dělat, ona tam prostě musí. Sešla až dolů do vstupní síně, kde se měla setkat se Severusem a o pět minut později i s Eleanor. Doufala, že to vyjde a taky, že ze Severuse dostane, kde přesně mají ten sraz, nechtělo se jí moc bloudit po lese a hledat nějakou pitomou mýtinu.

Když sešla dolů, zjistila, že Severus už tam je. Přesný jako vždy.

"Ahoj," pozdravila ho.

"Hmm.." zahučel a kývnul hlavou na znamení souhlasu. "Tak cos potřebovala?"

"Zeptat se tě,kde to je," ztlumila hlas, Severus se zatvářil dost překvapeně, tohle teda nečekal.

"Jak se tam chceš proboha dostat. Chytnou tě a já z toho budu mít pěknej malér."

"Neboj, nechytnou, když mi řekneš, kde to přesně je."

"No jo, co mám s tebou dělat," a začal jí šeptem popisovat cestu Zapovězeným lesem. "Ale nic jsem ti neřekl."

"Neboj, ode mě se nikdo nic nedozví," ujistila ho.

Vzápětí Karolína uviděla Eleanor, která stála na schodech a rozpačitě na ně hleděla. Vybídla ji, aby přišla až k nim a navzájem je překvapila.

"Ahoj," přivítala ji. "Jo tohle je Eleanor Wannová," obrátila se na Severuse, "a tohle Severus Snape."

Severus jen kývl hlavou na znamení pozdravu.

"Tak já už budu muset jít," oznámila jim a když procházela kolem dívky, šeptem dodala: "Hodně štěstí, teď je to jen na tobě," a odešla nahoru do ložnice.

Večer kolem osmé se začala nenápadně připravovat na svůj malý noční výlet. V ložnici se teple oblékla a pro jistotu si do kapsy schovala hůlku. Člověk nikdy neví, stát se může všechno. Prošla společenskou místností a zamířila k soše, která skrývala cestu k vrbě Mlátičce.

**

Nevěděla ale, že ji ve společenské místnosti zahlédla Lily, která zrovna šla za Jamesem k nim do ložnice.

"Siriusi," oslovila chlapce, hned jak přišla, zatímco si sedala k Jamesovi na postel. "Nevíš kam šla Karolína?"

"Ona někam šla?" divil se Sirius, stejně jako všichni ostatní v místnosti (tzn. James, Ginny a Remus).

"No, jo a podle toho, jak byla oblečená, tak šla někam ven."

"Cože?" vykulil oči Sirius a začal se hrabat ve svém kufru, odkud po chvíli vytáhl jakási pergamen, který si rozložil u sebe na posteli a pronesl: "Slavnostně přísahám že jsem připraven ke každé špatnosti," a objevila se před ním mapa Bradavic.

Všichni ostatní se nakupili kolem jeho postele a sledovali tečku nesoucí název Karolína Greenová, jak vylézá z pod vrby Mlátičky a zamířila si to přímo do Zapovězeného lesa, kde se o chvíli později ztratila. Sirius už chtěl plánek zavřít, ale pak si všiml další tečky, která také mířila k lesu. Byl to Červíček. Všichni se tomu velmi divili, Petr nebyl ten typ, co by e jen tak sám vydal do lesa. Ale to nebylo nic proti tomu, když se z hradu vynořila skupinka asi dvanácti Zmijozelských, mezi nimi také Malfoy a Blacková.

"Co to má sakra znamenat?" zaklel Sirius.

"Že nám Karolína něco tají," odpověděla Ginn.

***

Karolína mezitím v podobě kočky došla až k pasece, o které jí řekl Severus a opatrně vylezla na jeden ze stromů, kde se schovala do větví a čekala, až dorazí takzvaní Smrtijedi. Za pár minut později přišla na mýtinu opravdu skupina lidí oblečená v černých pláštích. Stejně jako ve snu se doprostřed postavily dvě postavy a ta vyšší začala mluvit.

"Jak asi všichni víte, během minulého týdne se od nás odpojil Severus Snape," začala postava s odporem a Karolína v ní poznala Luciuse Malfoye. "Takže pokud se mezi vámi nachází další takovýto zbabělec, tak ať se laskavě sebere a odejde. Má totiž poslední šanci."

Nikdo z kruhu se ani nepohnul a Karolína si domyslela, že Malfoy a Blacková, která stála nepochybně vedle něj, se pod kápěmi ušklíbli.

"Tak pro dnešek budeme opět trénovat a učit se nějaké kletby z černé magie," oznámila jim druhá postava a Karolína zjistila, že se opravdu nemýlila, byla to Blacková.

Ostatní se okamžitě začali rozdělovat do dvojic a poté jim Malfoy a Blacková začali udílet rozkazy, co mají dělat. Mezi jednotlivými dvojicemi teď začal probíhat souboj, ale nikdo při něm nesměl být zraněn, i když některé z těch kleteb byly dost nebezpečné. Některým občas důsledkem kouzla sklouzla kápě z hlavy a tak Karolína kromě Malfoye a Blackový poznala také Červíčka, Crabbeho s Goylem a také Narcisu Blackovou. U Červíčka se ukázalo, že přece jen to nebyl takový budižkničemu, jak si o něm Karolína myslela. Ale tím hůř.

Po několika hodinách jim Bella zavelela, ať se už vrátí do hradu. Karolína počkala, dokud neodejdou úplně všichni a teprve potom slezla ze stromu a vydala se také zpátky do hradu. Jaké bylo její překvapení, když ve společenské místnosti na ni čekali všichni její přátelé.

"Kde si byla?" uhodil na ní Sirius.

"To je moje věc!" vypálila na něj.

"Ale ne když se scházíš se Zmijozeláky. Nebo si snad byla s Petrem?" pokračoval dál Sirius.

"Vy jste mě sledovali," obvinila je dívka. "Viděli jste mě na Pobertově plánku."

"No a co?" přiznal to Sirius. "Snad mám právo vědět, kam chodí moje holka."

"Promiň Siriusi, ale do tohohle ti nic není."

"Ne? A můžeš mi říct proč?"

"To teda nemůžu."

Vzápětí se Sirius uraženě posadil do křesla a na dívku už se ani nepodíval.

"Siriusi, chápeš, že některé věci ti prostě říct nemůžu?" hájila se Karolína, ale on na to nereagoval.

"Ginny," povzdechla si. "Mohla bych s tebou mluvit? Ale o samotě."

"A Ginny to vědět může,jo?" ozval se opět Sirius.

"Jo, Ginn může."

"A to jako proč?"

"To je naše věc!"

Ginny se na ně omluvně usmála a pak společně s Karolínou vyšly nahoru do ložnice. Eileen ani Summer tu nebyly (bůhví, kde vůbec spaly), a tak tu měly dokonalé soukromí.

"Můžeš mi teda říct, kde si vlastně byla?" zeptala se Ginn, když se posadila na postel.

"Na srazu budoucích Smrtijedů," oznámila jí Karolína.

"Cože? A tos mě ani nevzala s sebou?" řekla uraženým tónem Ginn.

"Promiň, ale stejně si o nic nepřišla, jen o nějaký žvásty Malfoye a Blackový."

"Petr se k nim už přidal, že jo."

"Jo, už před čtrnácti dny."

"Kolikrát si tam už proboha byla?" divila se Ginn.

"Dneska poprvé. Minule se mi to zdálo."

"A tos usuzovala jen z pouhého snu?" nevěřila svým uším Ginny.

"Ne, zeptala jsem se na to Severuse."

"Cože? Ale počkej…vždyť on tam nebyl."

"Já vím. Minule jsem ho přesvědčovala, aby toho nechal a jak je vidět, tak to zabralo. A možná tomu dneska dopomohlo i něco jiného."

"A co jako?"

"Pamatuješ si na tu holku, co s ní měl mít James rande?" zeptala se a Ginn přikývla. "Tak tam jsem šla tehdy já a dozvěděla jsem se, že se jí líbí Severus. A tak sem je dneska seznámila."

"Víš, že seš pěkná mrcha?" usmála se Ginn.

"Jo vím," oplatila jí úsměv Karolína.

"A kdy se teda přidaj k Voldymu?" zvážněla opět Ginny.

"Nejdéle do konce školního roku," povadl úsměv i Karolíně.

"Tak to je pěkný," okomentovala to Ginn.

"To souhlasí," přikývla Karolína.

Ginny chtěla ještě něco říct, ale vyrušil jí nějaký hluk za dveřmi. S obavami se podívala na Karolínu, ale ta se jen usmívala.

"Začarovala jsem to kouzlem proti odposlouchávání," vysvětlila jí to.

"Chytré," podotkla Ginn, přešla ke dveřím a zprudka je otevřela.

Za nimi stáli Remus a Lily, zatímco James a Sirius, kteří pravděpodobně odposlouchávali za dveřmi, se teď váleli na zemi. Karolína a Ginny se rozesmály.

"Tak copak jste slyšeli pěkného?" zeptala se Karolína s úsměvem.

"Nic," zabručeli Sirius a James.

"To víš, od vás se dá čekat úplně cokoliv, tak jsem se krapet pojistila," vysvětlila jim.

"Protiodposlouchávací kouzlo," došlo Lily.

"No tak pokud vám to nebude vadit pánové, my teď půjdeme spát," oznámila jim Ginn a vtáhla Lily dovnitř, zatímco Karolína rušila kouzlo.

"Dobrou," zakřičela ještě na kluky, ale odpovědi se už nedočkala.

"Asi mi nic nepovíte, co?" zeptala se Lil.

"Ne!" odpověděly obě dívky zároveň.

10.07.2007 20:54:07
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one