My world of fantasy...

25. KAPITOLA - PŘEKVAPENÍ A SMRTIJEDI

Karolína se vracela zpět ke klukům na pokoj, kde teď i bydlela a měla tam i většinu věcí. Divila se, že už od konce vyučování nikoho z jejích přátel ani nezahlédla. Dokonce ani Siriuse ne. Bylo jí to dost divné, ale předpokládala, že budou u nich na pokoji. Když tam ale vešla, všude byla naprostá tma. Zarazila se ve dveřích, něco se jí na tom prostě nezdála.

"Překvapení!" ozvalo se ze všech stran a v místnosti se v tu ránu rozsvítilo.

Stáli tam všichni její přátelé, se kterými se stýkala. James, Remus, Ginny a samozřejmě Sirius. Karolína si překvapeně prohlížela pokoj, který byl teď slavnostně vyzdoben. Tak tohle fakt nečekala.

"Přece sis nemyslela, že zapomeneme na tvoje narozeniny," ozval se pobaveně Sirius, když viděl, jaký výraz jeho dívka vytvořila na tváři.

"Já jen…" Karolína nevěděla co říct. "Překvapili jste mě."

"To byl účel," usmála se Ginn.

"Vy jste úžasní."

"To my vždycky," prohlásil sebevědomě Sirius a přitáhl si dívku k sobě, aby jí vzápětí mohl políbit.

Od té doby, co začal chodit s Karolínou, to byl opět ten veselý kluk, který byl pro každou špatnost. Tenhle Sirius se také Karolíně zamlouval poněkud víc, než ten vážný a zasmušilý. Společně s kluky a Ginny vyváděli různé blbosti, při kterých i občas porušili školní řád, a zdálo se, že holky i zapadly do jejich party. Od té doby si už také vysloužili několik školních trestů, při kterých si ale také užili dost zábavy. Jednou Ginn zrovna Karolíně detailně vyprávěla, jak Fred s Georgem přeměnili chodbu v bažinu a klukům, kteří to zaslechli, to připadalo jako výborný nápad, a tak se hned druhý den přeměnila chodba k učebně přeměňování v neprostupný, páchnoucí močál. McGonagallové bohužel došlo, kdo má tento žertík na svědomí a všem pěti napařila ještě ten den trest v podobě mytí schodů v prvním a druhém patře. Jindy to zas bylo očarované brnění, které pak celý den pochodovalo za Filchem a velmi hlasitě při tom vrzalo. Za toto je čekalo pouze leštění různých ocenění ve výstavní síni, při němž se opravdu skvěle bavili, a často nejeden hadr skončil na něčí hlavě.

Oslavu svých sedmnáctých narozenin si Karolína opravdu užila. Večer se pak vydala spát s pocitem, že tohle byly její nejlepší narozeniny. Ono sedmnáct vám taky není každý den, zvlášť, když tím i dosáhnete plnoletosti.

*******

Severus Snape chodil po místnosti sem tam. Bylo na něm vidět, že je docela nervózní. Po nějaké době do místnosti vstoupil Lucius Malfoy.

"Už je čas," řekl pouze a pokynul mu směrem ke dveřím.

Severus se ještě více zahalil do svého černého hábitu a vyšel ze dveří. Spolu s Luciusem a ještě několika dalšími studenty Zmijozelu, kteří již měli na hlavách kápě, se potichu vypařili z hradu a zamířili přímo do Zapovězeného lesa. Beze strachu do něj vstoupili a vydali se přímo do jeho hlubin. Po nějaké době se zastavili na jakési mýtině a shromáždili se v kroužku kolem nějakých dvou osob stojících uprostřed palouku. Ti dva si sundali své kapuce a odhalili tak svoje tváře. Teď bylo vidět, že jejich jakýmisi vůdci jsou Lucius Malfoy a Belatrix Blacková, oba ze sedmého ročníku Zmijozelu.

"Vítám vás na našem dalším srazu," začal Lucius Malfoy. "Možná vás zajímá, proč jsme vás tak znenadání zavolali mimo normální čas, ale máme pro vás určité novinky."

Mezi budoucími Smrtijedy to zájmem zašumělo.

"Ta první je," chopila se teď slova Belatrix, "že pokud váš trénink bude probíhat tak dobře, jako doposud, nejdéle ke konci školního roku vás předvedeme před našeho pána a budete slavnostně zařazeni mezi nás. A ta druhá," pokračovala, "dneškem mezi sebou přivítáme nového člena. Možná se divíte, proč takhle najednou, ale má to svůj důvod, který ale nemusíte vědět," dokončila a podívala se na Malfoye, který pokynul postavě, která až doposud postávala ve stínu stromů.

Do kruhu vstoupila další postava menší postavy. Pomalu si sundala kápi a…

"Pettigrew?" vyhrkl Severus.

*******

Karolína se zprudka posadila na posteli. Byla příšerně zmatená. Nevěděla, jestli to byl jen sen, a nebo skutečnost. Ale věděla, že už musí začít se svým úkolem něco dělat. A začne tím, že si hned zítra promluví se Snapem.

"Co je?" zeptal se Sirius, kterého Karolína svým náhlým posazením probudila.

"Nic, jen sen," odpověděla mu a znova si lehla.

10.07.2007 20:51:45
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one