My world of fantasy...
Od návratu bradavických žáků zpět na hrad uběhl už měsíc. Za celou tu dobu se Sirius holkám vyhýbal. Většinu času teď trávil buď s klukama nebo sám. To bylo většinou, když šel James a Remus někam s Ginny a Karolínou. Lily s nimi nechodila. A tak zůstával Sirius buď s Petrem a nebo sám. Všem se to zdálo divné, nejvíc Karolíně a Jamesovi. Ale nikdo nevěděl, co má dělat.

Ten den byla v Bradavicích jakási divná atmosféra. Karolína byla s Lily na pokoji, zatímco Ginn randila s Remusem, a zrovna probírali téma Potter.

"Lily," povídala Karolína. "Nechceš už začít s tím Jamesem aspoň trochu vycházet? Vždyť je to hrozné, jak se chováte."

"S Potterem?" vyjekla Lil. "Ses zbláznila."

"Ne nezbláznila. Je docela fajn."

"Jo jasně!" teď už Lily křičela, nenáviděla téma James Potter a Karolína to musela vždycky nakousnout. "Já jsem zapomněla, že ty jseš tu už tak dlouho, že o něm víš úplně všechno."

"Jenže na rozdíl od tebe vím, jaký je doopravdy," zvýšila hlas i Karolína.

"Tak to já vím taky. Normální namyšlenej frajírek, co si o sobě myslí, jak je úžasnej. Metá po chodbách na lidi kletby jen tak pro zábavu, hraje si s tou pitomou zlatonkou, jen aby všem dokázal, jak je úžasnej. Stejně tak, jako Black."

"Tak takový teda vůbec nejsou," řvala teď Karolína, kterou naštvalo, jak jí Lily uráží její kamarády. "Kdybys s nimi jen občas byla, poznala bys, jací jsou doopravdy."

"To vím i bez toho."

"Jo? A jak si myslíš, že tebe asi hodnotěj lidi, co tě znaj jen od pohledu? Jako normální šprtku, která se stará jen a jen o to, aby měla přečteno co nejvíc knih a všechno dokonale uměla. Chodící knihovna."

"No a co. Ať si říkaj co chtěj, mě je to fuk. Taková nejsem."

"A vůbec si neužíváš života."

"No tak to teda užívám."

"Jo a jak? Čtením knih? Tak tomu teda říkám zábava," křikla Karolína v odpověď, měla sice knihy ráda, ale nebyly pro ní všechno, četla je, jen když zrovna neměla co dělat, což nebylo moc často, protože tady se pořád něco dělo.

"Rozhodně lepší, než trávit čas s těmi debily!"

"Přestaň je už laskavě urážet!"

"Ani mě nenapadne. Nechápu, jak se s nimi můžeš vůbec bavit."

Tak tohle Karolíně úplně vyrazilo dech. Tak tohle od své kamarádky opravdu nečekala.

"Jseš úplně jiná, než jsem si myslela. Úplně normální povrchní holka. Vždycky tě všude jen chválili, ale byli to jen lži. Je mi z tebe nanic."

"Dej mi už pokoj, jo? Mám těch tvých keců už plný zuby. Tomu teda říkám kamarádka."

Karolína se nadechla, že jí na to něco odpoví, ale Lily jí nenechala nic říct a pokračovala.

"Víš co? Vypadni, už ti nemám co říct Greenová, teda pokud se tak vůbec jmenuješ. Padej si za tím svým milovaným Potterem."

"Jak chceš Evansová. Ale pak za mnou nelez. Zklamala si mě."

S těmito slovy vypadla z ložnice. Lilyino chování ji šokovalo. Tohle by od ní v životě nečekala. Vždycky si o ní myslela jen to nejlepší, ale něco takového. Sešla dolů do společenské místnosti a zarazila se. Dole bylo absolutní ticho a všichni se teď dívali přímo na ní. Pochopila, že jejich hádku slyšel celý Nebelvír.

"No bezva," ucedila. "Bavili jste se dobře?"

S těmito slovy se od ní všichni odvrátili a začali se bavit se svými kamarády. Jediným tématem teď byla hádka mezi ní a Evansovou. Karolína si povzdechla a vyšla ven na chodbu, kde se sesunula ke zdi. V hlavě měla úplně vymeteno. Nechápala, jak se mohla s Lily tak pohádat. To nechtěla. Ale omlouvat se jí nebude. Ne, počká, dokud neudělá první krok ona. Najednou jí z přemýšlení vytrhl James, který si kleknul před ní.

"Jsi v pořádku?" zeptal se starostlivě.

"Jo," odpověděla dutým hlasem, který k ní vůbec nepatřil.

"Víš co, pojď k nám, přece tu nebudeš sedět takhle na zemi," navrhl jí a pomohl jí vstát.

Karolína se jen nepřítomně nechala vést Jamesem přes společenskou místnost k nim do ložnice, kde už byli ostatní kluci, dokonce i Ginny. Překvapilo jí, že je tam i Sirius, ale teď to nějak neřešila. Neměla absolutně na nic náladu a tak se posadila vedle Jamese na jeho postel a zadívala se do blba.

Po chvíli odsud odešel Petr, následován Remusem s Ginny, kteří se tu teď cítili jakoby navíc. V ložnici teď byl absolutní klid, nikdo nic neříkal.

"Fakt jsi v pořádku?" ptal se James dívky sedící na jeho posteli.

"Jo…Ne…Já nevím," vydala ze sebe. "Hrozně mě to rozhodilo."

James jí jen obejmul a Karolína si uvědomila, že tohle vždycky dělal Sirius.

"No to bych od Lily fakt nečekal," mínil James.

"Tak to já taky ne. V životě bych to do ní neřekla."

"Ale dík, že ses nás zastala," snažil se to nějak zmírnit chlapec.

"Říkala jsem jen pravdu. Nemohla jsem jí nechat vás urážet."

"Já vím, ale postavit se své kamarádce…." James nechal tuhle větu otevřenou.

"Já tam nepůjdu," řekla najednou Karolína. "Nemůžu..nemůžu s ní být v jednom pokoji, ne po tomhle."

"Tak tu zůstaneš chvíli s námi," rozhodl James. "Nám to vadit nebude," pokračoval a podíval se na Siriuse.

Sirius celou tu dobu mlčel a jen sledoval ty dva. Také ho překvapilo, jak se Karolína s Lily pohádaly. Ani do jedné z nich by to neřekl.

"Ne, nebude," řekl neutrálním hlasem Sirius.

Zbytek večera už Karolína mlčela. Když se vrátili Petr a Remus, snažili se dělat, že se nic nestalo a začali se o něčem bavit s Jamesem, zatímco Karolína ležela na Jamesový posteli, kde také po chvíli usnula.

Když se toho kluci všimli, nechali jí tak být a jen jí přikryli peřinou. James si pro sebe vyčaroval jinou postel a pak si dál šeptem povídali, aby ji neprobudili.

10.07.2007 20:50:26
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one