My world of fantasy...

2. KAPITOLA - POSLEDNÍ SBOHEM

Takže tady je druhá kapitola

Ginny Weasleyová seděla na okně a přemýšlela.

"Za týden bych nastoupila znova do Bradavic, do šestého ročníku, jen kdyby nebylo těch událostí," povídala si sama pro sebe.

Již týden byla sama na Grimmauldově náměstí 12. Nikdo jiný sem nechodil. Jediný, kde zde ještě bydlel, byl domácí skřítek Dobby, který zde nyní pracoval. Krátura totiž zemřel na začátku prázdnin, byl už velmi starý na domácího skřítka. Ginny slezla z okna a pomalu se vydala do kuchyně, aby si vzala aspoň něco málo k jídlu. Byla hladová, celý den moc nejedla. Ostatně jako poslední dobou téměř pořád. Také se to odráželo na jejím vzhledu. Byla velmi pohublá, měla hluboké kruhy pod očima byly důsledkem několika probdělých nocí a červené oči od pláče.

Došla až do jídelny, kde popadla džbán s vodou a jablko a vydala se sednout si do křesla, které samotné postávalo v rohu. Posadila se a uvědomila si, že si nevzala sklenici. Popadla hůlku a přivolala si jí. Nebylo jí sice ještě sedmnáct, ale zjistila, že na kouzla provedená v tomto domě nikdo nepřijde. K jejímu údivu jí místo sklenice do ruky přilétl stříbrný pohár zdobený rodinným erbem Blacků. Dívce vhrkly do očí slzy. Pohár jí tolik připomněl jednoho člověka. Člověka, který již byl mrtvý. A nejen jeho. Mnoho dalších, kteří padli v této válce. Stulila se do klubíčka, jak už to v tomto křesle dělala mnohokrát, poprvé když byla v pátém ročníku a jejího otce zle pokousal had.

Před několika týdny se v Británii strhla největší kouzelnická bitva, jakou kdy svět poznal. Na jedné straně Harry Potter, hrdina kouzelnického světa a spolu s ním celý Fénixův řád a bystrozorové a na druhé straně lord Voldemort se svými věrnými Smrtijedy, vlkodlaky a neživými. Bylo právě 31. července, den, kdy bylo Potterovi 17, konečně dosáhl plnoletosti. ¨

Celý měsíc před tím Harry a jeho dva nejlepší přátelé, Ronald Weasley a Hermiona Grangerová, pátrali po Voldemortových viteálech. Ze začátku neměli vůbec štěstí. Poté jako první nalezli medailon samotného Salazara Zmijozela, který se shodou náhod nacházel přímo na ústředí Fénixova řádu, schován kdesi ve sklepě. Harry ho našel ve sklepě, kde se již dlouho skladovaly věci, které byly buď nepotřebné nebo někde překážely, jako například stojan na deštníky, který Tonksová neustále porážela, ale nechtělo se jim to vyhazovat. A tak skončily tady. Harry, který zde hledal jednu věc po Siriusovi se tomu velmi divil. Co dělá tak vzácný medailon zde? Ale pak mu to došlo. R.A.B. - Regulus Black, Siriusův bratr. Harry mu v duchu děkoval za naleznutí tohoto viteálu. Takže teď zbývá ještě Pohár Helgy z Mrzimoru, Naginy, nějaký předmět buď od Roweny nebo Godrika a nakonec Voldemort sám. Otevřel medailon a zjistil, že je v něm ještě vložen vzkaz.

Tento viteál je zničen. Stálo mě to mnoho úsilí, ale nakonec se to povedlo. Rád bych ještě našel a zničil i další, ale cítím, že k tomu již nebudu mít příležitost. Pán zla se mi chce pomstít, že sem opustil jeho řady, jdou po mě a já cítím, že nebude trvat dlouho a dostanou mě. Vím, že ty, jež čteš tento dopis, sis naložil stejné břemeno jako já sám, a to zničit Pána zla. Myslím, že jsem vypátral i další z viteálů - je to nějaký starobylý pohár, pohár Helgy z Mrzimoru. Má h v držení Snape, kterému ho dal sám Pán zla, díky němu vyrábí Snape tak dokonalé lektvary, pohár je velmi silná magická pomůcka. Zničit viteál nebude tak jednoduché. Lze k tomu použít buď silnou magickou věc, nejlépe zbraň a nebo starobylá kouzla z černé magie. Ale je to vyčerpávající. Cítím, jak mě pomalu opouští síly.

Prosím najdi a znič zbývající viteály a zbav svět Pána zla.

R.A.B

Harry jen strnule koukal na dopis. Takže Snape, ten parchant. Tak to si s ním ještě vyřídím. Když poté ukázal dopis i medailon svým přátelům, koukali na to úplně stejně, jako předtím on sám. Teď potřebovali jen věc, kterou by mohli zničit další viteál. Napadlo to samozřejmě Hermionu a přitom to bylo tak jednoduché. Meč Godrika Nebelvíra. Ještě ten den se vypravili do Bradavic a s dovolením ředitelky si meč vypůjčily. Po třech týdnů neúspěšného hledání Kanapem se na ně nakonec usmálo štěstí a oni objevili jeho dům kdesi na předměstí Londýna. Celý dům důkladně prohledala a pohár nakonec našli, ale Snapea ne, nebyl totiž v domě. Spolu s pohárem se přemístili na ústředí, kde chtěli také viteál zlikvidovat. Nevěděli jak začít, dokud Ron jen tak neplácl, ať ho prostě normálně rozseknou. Tento úkol si na starosti vzal Harry, nechtěl, aby se jeho přátelům něco stalo, kdyby se to nepovedlo. Jaké pak bylo jejich překvapení, když se po úderu pohár i meč rozzářily a z obou těchto starobylých předmětů vyšla temná pára. Takže posledním viteálem byl meč. Harry nechápal, jak je to možné, když byl celou dobu v Moudrým klobouku. Vysvětlení okamžitě napadlo Hermionu. Meč byl v Klobouku jen ukryt. Nyní jež zbývalo vyřídit Naginy a nakonec samotného Voldemorta.

O týden později proběhla ona velká bitva, přímo na pozemcích Bradavic. Obě armády, které se zde sešly, byly obrovské. Ke straně zla se navíc přidali obři, zatímco na Potterovu kentauři, kteří se již rozhodli nebýt nestranní, jelikož pochopili, že by to pro ně mohlo být osudné, a také jezerní lidé, kteří fungovali jako lučištníci přímo z jezera, kde byli relativně v bezpečí. Samotná bitva byla strašlivá. Smrtijedi pálili jedno kouzlo za druhým na bystrozory a Fénixův řád a ti jim nezůstali nic dlužní. Kouzelní tvorové, obři a nemrtví vedli válku mezi sebou. Uprostřed všeho toho dění probíhal duel na život a na smrt. Souboj Voldemorta, Pána zla a Harryho Pottera, chlapce, který přežil.

Na obou stranách již bylo mnoho mrtvých. Mezi padlými byli také Rudolfus Lestranger, Crabbe a Goyle starší a jiní méně známí Smrtijedi a také dvojčata Weasleyová a několik členů Fénixova řádu. Bitva byla strašlivá a nelítostná. Voldemort a Potter po sobě stříleli jedno kouzlo za druhým a téměř každé třetí bylo smrtelné. Nechyběla ani další velmi nebezpečná kouzla, ani Crucio. Na druhé straně bojiště mezitím probíhal další souboj, tentokrát mezi Ginny Weasleyovou a Luciusem Malfoyem. Boj byl poměrně vyrovnaný, dokud Malfoy netrefil Ginny kouzlem Sectumsepra, které jí zasáhlo a velice ošklivě zranilo. Ron, který byl hned vedle si toho všiml a rychle přemístil sebe i svou sestru do nemocnice sv. Munga. Měl štěstí, že Ginny byla už za Bradavickými pozemky. Poté co jí předal léčitelům se okamžitě vrátil k Bradavicím, ale v vzápětí ho trefila Avada kedavra a on se mrtvý svezl k zemi.

Smrtijedů pomalu ubývalo, ale na druhé straně to vypadalo úplně stejně. Mezi mrtvými byla také Naginy, Voldemortův had a také poslední viteál, kterou vyřídil Hermiona, ale za cenu vlastního života. Naginy jí totiž uštkla a nyní již velmi oslabené Hermiona podlehla jejímu jedu, ale ještě předtím stihla vyslovit dvě prostá slůvka. Avada kedavra.

Mezitím Pán zla a Harry dál zuřivě bojovali mezi sebou. Oba již utržili nejedno zranění, ale to jim snad ještě přidávalo na zuřivosti. Když Potter zahlédl, že Naginy je mrtvá a Hermiona také, uchopil ho takový hrozný vztek na toho, kterého měl před sebou, jako ještě jindy. Poslal na svého soka avadu, ale nevšiml si, že Voldemort udělal to samé. Oba světelné paprsky se ve vzduchu minuly a poté se vpily do těla své oběti. Pán zla i Harry Potter byli mrtví.

Po nějaké době konečně ustal boj. Celé bradavické pozemky byly poseté mrtvými těly. Všichni přívrženci Pána zla byli mrtví. Na druhé straně zbylo pouze pár bystrozorů a několik členů Řádu spolu s větším množstvím kentaurů a jezerních lidí. V této bitvě bylo ztraceno mnoho lidských životů. Především rodina Weasleyova až na Ginny, která bojovala v nemocnici o holý život, Hermiona Grangerová,Lenka Láskorádová, Neville Longbottom, Tonksová, Moody, McGonagallová, profesor Kratiknot, ale také Severus Snape, oba Malfoyové, Belatrix Lestrangeová i její manžel, Avery, Nott, Červíček a také Tom Rojvol Raddle a Harry James Potter.

Ginny v této válce ztratila téměř všechny, které měla ráda. Poslední, kdo jí zbyl byl Remus Lupin. Ten se ale po smrti Harryho a Tonksové úplně psychicky zhroutil, a tak se Ginny, která zůstala úplně sama, odstěhovala do Harryho domu na Grimmauldově náměstí. "Proč?" znělo jí neustále v hlavě. "Proč já jediná přežila?"

Ten den toho bylo na Ginny už moc. Byla úplně na dně. Rozhodla se skončit se životem, který již pro ní neměl cenu. Sáhla po noži, který byl položený na stole, ale najednou se jí začala pod nohama propadat podlaha a ona se řítila kamsi dolů, do té tmy. Byla absolutně zmatená. Kolem ní se najednou začal ozývat krásný hlas, ten snad nebyl ani lidský. "Tomu všemu můžeš zabránit," ozývalo se kolem. Vzápětí tvrdě dopadla na kamennou podlahu. Rozhlédla se a zjistila, že je v Bradavicích. Otočila se a zůstala hledět do modrých očí jakési neznámé dívky.

 

<< 1. kapitola <<                                            >> 3. kapitola >>

10.07.2007 20:19:02
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one