My world of fantasy...

16. KAPITOLA - SAMI VE VĚŽI

"Tak si ty prázdniny pěkně užij," loučily se právě Ginny a Karolína s Lily, která odjížděla na Vánoce domů. Sice tu chtěla kvůli svým kamarádkám zůstat, ale ty jí nakonec přemluvily, ať jede domů. Vánoce přece patří rodině.

Opodál se s Remusem a Petrem loučili James a Sirius, který v létě utekl od rodiny a teď neměl kam jít. James mu sice nabízel, ať jede k nim, ale on jim nechtěl kazit rodinnou atmosféru. A tak tu nakonec zůstal i James, který nechtěl svého kamaráda opustit. Když Bradavický expres odjel, všichni čtyři se vraceli zpět do Nebelvírské věže, kterou teď měli jen sami pro sebe.

Letos v Bradavicích na Vánoce moc studentů nezůstalo. V Nebelvíru pouze oni čtyři, v Havraspáru dva sedmáci, v Mrzimoru dva studenti třetího ročníku a ve Zmijozelu dva kluci z pátého. A samozřejmě profesoři.

Když se všichni čtyři vrátili zpět do Nebelvírské věže, sedli si ke krbu a chvíli si spolu povídali. Ale po nějaké době to začalo kluky nudit a tak navrhli holkám, jestli by si nezahráli Řachavého Petra. Po nějaké chvíli už byli všichni čtyři v zápalu hry.

"To není fér," ztěžovala si právě Karolína. "Vždyť pořád jen prohrávám."

"Já ti za to nemůžu, že to neumíš," posmíval se jí James.

"Vy jste schválně vybrali hru, kterou neumím," bránila se Karolína.

"Tak co bys chtěla hrát," zeptal se Sirius, který znova vyhrál. "Teda co umíš."

"Hele nech si toho. Tak co třeba záchod?" zeptala se.

Všichni tři na ní vykulili oči. Teď se pro změnu bavila Karolína.

"No to se prostě na sebe různě naskládají karty tak, aby se vzájemně překrývaly a na ně posadíte dvě karty jak domeček. Ta je jako záchod. No a pak se musíte snažit z pod toho vytahávat karty, jeden za druhým. No a když to někomu spadne a bouchne, tak ten prohrál. A může se hrát znova."

Jak se ukázalo, tato hra Karolíně doopravdy šla, zato klukům domeček neustále padal a bouchal. To je po chvíli přestalo bavit a dožadovali se nějaké nové hry.

"Ježiš, mě nic nenapadá," prohlásila Karolína.

"Hmm….A co šachy?" navrhla Ginn.

"Ale ty jsou jen pro dva," odporoval jí James.

"A co takhle tchoříčky?" napadlo Siriuse.

A s tímto všichni souhlasili a tak začali hrát. Na hrací ploše probíhala vyloženě války, jak se ostatní snažili neustále vyhodit soupeřovi figurky. Nakonec se Sirius a James bůhvíproč spojili proti Karolíně, která jim to samozřejmě oplácela. Ginny tak měla téměř volné pole, a tak se nebylo čemu divit, když to vyhrála na plné čáře. Pak už se jim do ničeho nechtělo a tak se opět uvelebili na svých oblíbených křeslech u krbu, který příjemně hřál.

Jak zjistili, být ve věži jen ve čtyřech měl určité výhody. Mohli sedět na nejlepších místech u krbu bez toho, aby je někdo vyhazoval. A také tu měli klid a soukromí. Dívky si od Lily již předem zjistily heslo k prefektským koupelnám, které nyní hodlaly využít, když tu stejnak nikdo nebude.

Ještě dlouho si u krbu povídali o všem možným i nemožným. Takhle jim tu bylo dobře. Ginny tu sice chyběl Remus, ale říkala si, že tu chvíli tu bez něj vydrží. Bude muset. Jamesovi bylo zas trochu líto, že Lily odjela na prázdniny domů. Chtěl jí dokázat, že není tak špatný, jak si o něm pořád myslí. Ale věděl, že je to tak lepší, protože by se stejnak celé prázdniny jen prohádali a zkazili tak ostatním Vánoce.

Po nějaké době u krbu na ně padla příjemná ospalost a nakonec Karolína na pohovce usnula, s hlavou opřenou o Siriusovo rameno.

 

<< 15. kapitola <<                                        >> 17. kapitola >>

10.07.2007 20:45:19
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one