My world of fantasy...

10. KAPITOLA - PŘEDVEČER VŠECH SVATÝCH

Lily se docela divila, když zjistila, že se Sirius a Karolína usmířili. Nicméně mezi ní a Jamesem se pranic nezměnilo. Sice upustili od vzájemných naschválů,ve dvou to nemělo cenu, ale hádky u nich byli na denním pořádku. Karolína se teď tomu divila, ale raději se do toho nepletla, bůhví, jak by to dopadlo. Zato Ginny byla ráda, že alespoň jedna z jejích kamarádek dostala rozum. Karolína si také všimla, že nějak podezřele často pokukuje po Remusovi.

"Hele," zeptala se jí ráno před plesem, "že tobě se Remus líbí?"

Ginny se začervenala jak rajské jablíčko a přikývla.

"Tak to přeji hodně štěstí," popřála jí kamarádka. "Předpokládám, že s ním jdeš na ten ples."

Ginn opět přikývla: "Pozval mě na ples hned po tom, co to Brumbál vyhlásil."

"Téda," divila se Karolína, "tak to mi úplně uniklo."

"No to se ani nedivím. Tehdy vás s Lily zajímalo jen to, jak klukům něco provést. A ještě ses furt nepochlubila, jak to, že se se Siriusem už nehádáš, na rozdíl od Lily a Jamese."

To byla pravda. Karolína to nikomu neřekla a když holky viděly, že jim to nehodlá sdělit, nechaly ji na pokoji. Dokonce ani holkám neřekla s kým jde. Jen ať se mají čemu divit. Ona taky teprve teď zjistila, že Ginn jde s Remusem, i když to tušila. Jediné co věděla bylo, že Lily jde s nějakým Terrym Grainem z Havraspáru.

"Jseš nějaká zvědavá, ne?" opáčila Karolína.

"No promiň, myslela jsem, že jsme kamarádky," hrála uraženou Ginny.

"Tak dobře, ty vyděračko," usmála se, stejně to své kamarádce chtěla říct. "Vlastně jsme se usmířili ještě ten den, kdy Brumbál ohlásil ten ples. Seděla sem v jedné učebně a o něčem přemýšlela, když tam vtrhnul Sirius. No a začal mě provokovat, jako obvykle. Nějak sem na to neměla náladu, ale když začal mít narážky na mojí rodinu, tak ze mě nějak vypadlo, že jsou vlastně všichni v čudu. Ten den sem byla i tak dost psychicky na dně a prostě jsem se tam před ním rozbrečela. A ani nevím jak, ale najednou mě držel v náručí a utěšoval mě. Pak jsme se nějak tak vzájemně sobě omluvili a bylo to."

"Wow," ocenila to Ginny, "tak to je hustý. A kde je vlastně Lil?"

"Myslím, že už šla na snídani. Když jsem se probudila, už tu nebyla."

"Cvok," okomentovala to Ginn, "v sobotu se má spát a ne vypálit z postele co nejdřív. Tak co, jdem taky na snídani?"

"Že váháš. Mám hlad jak vlk."

Večer kolem šestý se všech pět dívek už motalo po ložnici a chystaly se na ples. Summer měla na sobě tmavě rudé šaty s odvážným výstřihem, zatímco Eileen zvolila světle růžové. Lily vytáhla ze skříně stříbrné šaty, které jí moc slušely. Vlasy si vyčesala do slušivého drdolu a oči jemně zvýraznila zelenými stíny, které jí šly dokonale k očím. Ginny se oblékla do svých zelených šatů a vlasy si nechala volně rozpuštěné. Karolína si oblékla šaty v tmavě modré barvě, vlasy si vyčesala do slušivého uzlu a jemně se nalíčila. Na krk si pověsila náhrdelník, který jí ladil s náramkem i náušnicemi.

Všechny tři, Eileen a Summer se ještě upravovaly, se vydaly dolů do společenské místnosti, kde na Karolínu a Ginny čekali jejich dnešní partneři. Sešly do společenské místnosti, kde na ně kluci už čekali. Ginny a Lily málem vypadly oči z důlků, když zjistily, že jejich kamarádka jde se Siriusem. Ti dva se jen bavili jejich výrazy, které byly fakt k popukání. Pak se všichni vydali do velké síně.

"Moc ti to sluší," pošeptal Sirius cestou své partnerce.

"Dík," odpověděla mu, "tobě taky."

Ve vstupní síni se od nich Lily odpojila a přešla ke svému tanečníkovi, který tam na ní již čekal, a vzápětí ji dovedl ke svým přátelům a jejich partnerkám. Zbytek pokračoval dál do Velké síně, která byla na dnešní večer slavnostně vyzdobená. Kolejní stoly nahradilo mnoho menších stolků pro šest a uprostřed bylo utvořeno místo pro taneční parket. Tam, kde býval učitelský stůl se nyní tyčilo pódium pro kapelu.

Sirius s Remusem odvedli své partnerky k jednomu ze stolů, kde se k nim po chvíli připojil i James s Eileen. Všech šest se pustilo do živého rozhovoru, zatímco čekali až se dostaví zbytek studentů a ples bude moci začít. Úderem osmé hodiny se doprostřed sálu postavil ředitel, aby zahájil začátek plesu:

"Vítám vás na našem letošním Bradavickém plese. Dnešní večer pro vás bude hrát kapela Bludníčci," ukázal na kapelu, která se mezitím shromáždila na pódiu.

V síni se ozval nadšený potlesk.

"Jinak, večeři si můžete objednávat přímo od stolů, stačí jen nahlas pronést svou objednávku. Přeji vám příjemnou zábavu."

Vzápětí začala kapela hrát.

Naši hrdinové se dohodli, že se nejprve nají a teprve poté se budou věnovat jiné zábavě. Karolína zjistila, že výběr jídla je opravdu veliký. Rozhodla se teda pro nějaké italské těstoviny. Ostatní u stolu zvolili každý něco jiného. Po nějaké době se Remus s Ginny vydali na taneční parket.

"Půjdeš si taky zatancovat?" zeptal se Sirius své partnerky.

Ta přikývla a za chvíli se již společně vlnily v pomalém rytmu hudby, kterou posléze nahradil rychlý valčík, pomalý waltz a smyslné tango. Karolína zjistila, že Sirius je výborný tanečník. Opodál zahlédla Remuse s Ginny, kteří se věnovali pouze jeden druhému. Také si všimla Lily, která opodál tancovala s jakýmsi blonďatým chlapcem a netvářila se při tom nějak nadšeně.

"No co, pomyslela si Karolína, "její chyba. Kdyby nebyla pitomá, mohla sem jít s Jamesem, ale to né, ona se s ním radši bude furt hádat."

"Na co myslíš," zeptal se Sirius, když zjistil, že je jeho partnerka trochu mimo.

"Na to jak je Lily pitomá," odpověděla Karolína s úsměvem.

Sirius nadzvedl obočí.

"No kdyby nebyla blbá," začala vysvětlovat, "přestala by se s Jamesem hádat a teď by tu mohla bejt s nim a né s tím pitomcem z Havraspáru. A ještě ke všemu jí má James rád."

"Ale ona jeho asi ne."

"Stejně mám pocit, že se jí i líbí. Jen si to nechce přiznat."

"Ale že to Remusovi s Ginny ale sluší," změnil téma Sirius.

Karolína otočila hlavu a zjistila, že Sirius má pravdu. Ti dva se zrovna líbali.

"Ale že jim to trvalo," podotkla.

Zbytek večera strávila Karolína se Siriusem a vůbec toho nelitovala. Sirius byl skvělý společník. Zábavný a milý. Karolína nechápala, jak se s ním mohla takovou dobu před tím hádat. Byla ráda, že se nakonec usmířili.

Ginny si celý večer taky užívala. Byla strašně šťastná, když jí Remus řekl, že jí miluje a jestli by s ním nechtěla chodit. Šťastně mu skočila kolem krku a vzápětí se vášnivě políbili. A Rumus byl hrozně rád, že konečně našel holku, kterou by měl rád a která by také měla ráda jeho.

Zato Lily se moc dobře nebavila. Terry mlel celý večer jen o famfrpálu a ona měla pocit, že tenhle sport nebude chtít vidět až do konce svého života. Ani James se moc dobře nebavil. Byl naštvaný a zároveň smutný, že ho Lil odmítla a radši šla s tím pitomcem z Havraspáru. Sice měl za partnerku krásnou dívku, ale co mu to bylo platný, když měl celou dobu oči jen pro Lily.

Kolem půlnoci, když Bradavický ples skončil, se všichni vydali zpět do svých společenských místností, kde se také rozloučili a odešli do svých ložnic. Karolína byla příjemně unavená a chvíli po tom, co vlezla do postele, usnula. Tu chvíli předtím myslela na Siriuse. Ginny na tom byla podobně, akorát měla hlavu plnou Remuse. Milovala ho. Zato Lil byla z plesu pěkně otrávená a byla ráda, že to konečně skončilo.

 

<< 9. kapitola <<                                    >> 11. kapitola >>

10.07.2007 20:37:43
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one