My world of fantasy...

1. KAPITOLA - PODIVNÝ OBCHOD

Ahoj, tak tady je první kapitolka, doufám, že se bude líbit.
Bylo 23. prosince a v obchodním centru na Novém Smíchově se to jen hemžilo lidmi, kteří na poslední chvíli sháněli vánoční dárky. Mezi nimi byly i dvě šestnáctileté dívky, které sem vyrazily nejen za nákupy, ale také do kina, které se také v tomto centru nacházelo. Právě vycházely ze sálu číslo 3, ve kterém ještě před chvílí promítali další z řady velkofilmů, tentokrát příběh o chlapci a jeho drakovi - Eragon. Hnědovlasá dívka vypadala celkem spokojeně, zatímco jí po boku jdoucí blondýna tak spokojeně nevypadala.

,,Ježiš, netvař se tak. Vždyť to nebylo tak strašné. Mě se to docela líbilo,"povídala právě hnědovláska.

"No tak tobě možná, Andy, ale tys nečetla tu knížku. Vždyť to bylo úplně předělaný, zkrácený, hrozně tam toho chybělo a bylo to taky tak různě zpřeházený," odvětila druhá holka.

"Ty to bereš moc vážně, vždyť je to jen film Karčo!"

"No jo, ale ty víš, že ta knížka patří k mým nejoblíbenějším. Taky by se ti nelíbilo, kdyby ti takhle zpackali tvůj oblíbenej příběh a ještě k tomu ti absolutně pokazili tvojí představu těch postavách. Ach jo, jediný, co se mi tam líbilo, bylo asi tak pět minut na začátku a pak ještě ten drak - Safira. Že já jsem tam vůbec lezla. Úplně vyhozený peníze."

"No jo, už mlčím," kapitulovala nakonec Andrea. "Tak nezajdeme aspoň do nějakejch těch obchodů? Ještě musím koupit něco máme a tys chtěla něco pro bráchu, ne?"

"Ok, tak kam půjdem?"zeptala se Karolína. "Já bych potřebovala asi do knihkupectví a taky do toho gamecentra. Buď mu koupím nějakou tu knížku nebo možná hru, ještě nevím. A co ty?" otočila se na svou nejlepší kamarádku.

"No myslela sem nějakou voňavku a nebo taky tu knížku, ještě uvidím,"odvětila hnědovláska.

Vyrazily teda nejprve do knih, kde se nějakou tu dobu zdržely, pak následovala gamecentrum a nakonec skončily v parfumérii, odkud po nějaké chvíli vyšly, obě v rukou igelitky, ve kterých se nepochybně nacházely vánoční dárky. Nyní se již obě dvě tvářily spokojeně, že mají tohle vánoční šílenství konečně za sebou.

Najednou Karolínu zaujal jakýsi podivný malý krámek, nacházející se přímo naproti nim. Přísahala by, že ten tu nikdy dřív nabyl, toho by si přece všimla, přece jen tady bývala docela často. Divila se, že si ho dneska nevšimla dřív, zvlášť když se honosil nápisem FANTASY a spousty malými plakátky z Harryho Pottera, Eragona a dalších jejích oblíbených knížek. Překvapeně se otočila na Andreu, která se zatím znuděně dívala kolem a čekala, až se její kamarádku konečně pohne z místa.

"Hele Karčo, počkala bys tu na mě chvíli? Ještě bych si skočila na záchod, než půjdem," promluvila v vzápětí.

"No tak proč ne," pomyslela si Karolína, "aspoň budu mít čas si to tam prohlédnout."

"No jasně že na tebe počkám," usmála se na svojí nejlepší kamarádku, která vzápětí vyrazila směr WC, zatímco Karolína okamžitě zapadla do onoho malého krámku před sebou.

Hned jak vstoupila dovnitř, zaujal jí regál plný knih, který se tyčil přímo před ní. Rychle k němu došla a prohlédla si tituly knih. Většina z nich byly její oblíbené, ale po chvíli jí padl pohled na knihu úplně dole. Zaujal jí totiž její titul. Poberti. Moc dobře věděla co to znamená. Okamžitě knihu popadla, aby se do ní mohla podívat, když se pod ní z ničeho nic začala propadávat podlaha a ona, celá vyděšená, letěla dolů černočernou tmou. Kolem ní se najednou začal rozléhat nějaký nadpozemský hlas.

" Nesmíš dovolit, aby se budoucnost splnila. Musíš tomu zabránit. Jen ty a ještě jeden další člověk t můžete zvládnout. Nezklam mne!"

Najednou se ocitla kdesi na tvrdé a studené kamenné podlaze. Zvednula se a zjistila, že je na nějaké chodbě. Otočila se a strnula úžasem. Před ní totiž stál někdo, koho by zde ani ve snu nečekala.

"To není možné," vydechla. "Ty?"

 

<< Úvod <<                                                   >> 2. kapitola >>

10.07.2007 20:17:51
Aladima
Prohlašuji, že veškeré povídky týkající se Harryho Pottera jsou zcela nezištné a veškerá práva náleží J.K.Rowlingové. Práva si dělám pouze na mnou vymyšlené postavy.
Ostatní povídky a postavy patří pouze mně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one